пятница, 10 июня 2016 г.

"А буває, ідеш по світу..."

А буває, ідеш по світу,
і проходить повз тебе людина
так, неначе проносить квіти
і тобі віддає половину.
Ще і стебла від рук гарячі.
Озирнешся на неї здаля
і збагнеш - на промінь багатша
стала раптом твоя земля.  
                         
                                Ліна Костенко
                        

16 комментариев:

 1. Дуже рідко таке буває нажаль.

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. Не втрачай віру в людей:) Буває ж часом...

   Удалить
  2. Колись читала записи одного старця, зараз навіть не згадаю його ім'я, дуже багато цікавого і пізнавального. Так от він пише: не чекайте добра від людей, а отримавши його, радуйтесь, як безцінному скарбу! Я дуже радуюсь, а якщо не пліткарствують і не зраджують, то вже є добре))

   Удалить
  3. Я коли виходила заміж, це було першу неділю березня, кінець 80-х, до Київа приїхали с Німеччини мої свекри. Перед 8 березня мамі мого чоловіка незнайомі люди у вролейбусі подарували три тюльпани, а потім ще хтось гілочку мемози. Так з тих пір вона звонить кожний рік, поздоровляє нас с нашім сімейним святом і згадує про ці квіти... 27 років підряд.

   Удалить
  4. Світ не без добрих людей. Уявляю, як приємно було отримати квіти від незнайомих!
   Люди різні, може хтось і хотів би бути іншим, але натура не дає. Я намагаюсь обмежити до мінімума спілкування з неприємними для мене людьми. А відносно "чекати добра", то кажуть, що навіть від власних дітей не слід чекати подяки - ми просто даємо їм все, що маємо дати, а вони будуть давати все своїм дітям. Це ланцюжок... і так набагато простіше і легше, коли даєш і подяки не вимагаєш, відносини від того тільки виграють.

   Удалить
 2. Буває,ще й як, буває !!! І не тільки, коли людина проходить повз тебе, а й коли здобуваєш друзів на відстані і від них завжди відчуваєш тепло, любов, турботу, вони як промінчики сонечка в твоєму житті !!..Чудовий вірш!! :)

  ОтветитьУдалить
 3. Я не всё поняла, Люда, но поняла, что очень трогательно...

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. Правда? Я думала, что ты всё понимаешь. Когда знаешь язык, он кажется таким простым, что невольно удивляешься, если кто-то не понимает:)

   Удалить
  2. Люда,

   Я многое не понимаю ;)

   Мне кажется, что украинский язык сильно отличается от булорусского. Есть похожие слова, но если я пытаюсь читать большой текст - не всё понимаю...

   Удалить
  3. Та же самая ситуация у меня с белорусским, но мне полегче - я знаю три похожих языка и могу понять больше.

   Удалить
 4. Как красиво и как трогательно! Хоть бы часто были такие моменты в жизни.

  ОтветитьУдалить